Fotele bujane wciąż w modzie - CALVIANO.PL
14664
post-template-default,single,single-post,postid-14664,single-format-standard,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-10.1.2,wpb-js-composer js-comp-ver-5.1,vc_responsive

Fotele bujane wciąż w modzie

Fotele bujane wciąż w modzie

Fotel bujany kojarzy Ci się wyłącznie z babcinym mieszkaniem i staromodnym umeblowaniem? A tymczasem okazuje się, że bujane fotele wcale nie odchodzą do lamusa. Wręcz przeciwnie – zyskują nowe, zaskakujące formy, a designerzy na całym świecie kochają je za przytulność i harmonię, które wprowadzają do wnętrz.

Idea połączenia krzesła z biegunami narodziła się w Ameryce Północnej w połowie XVIII wieku. Około 100 lat później, mebel zdobył już serca ludzi po obu stronach oceanu. Fotel bujany, mimo wieloletniej tradycji, uchodzi dzisiaj za oryginalny dodatek także do nowoczesnych wnętrz.

Fotel bujany, kubek gorącej herbaty, ciepły koc i nowa książka - takie połączenie pokochasz zwłaszcza w długie, chłodne wieczory.

Fotele bujane świetnie nadają się na prezent – zwłaszcza dla starszej osoby. Można w nich odpoczywać, czytając książkę czy oglądając TV. Rytmiczne, delikatne bujanie przywraca harmonię, działa uspokajająca i pozwala oderwać się od rzeczywistości. Ułatwia również zasypianie, co docenią zwłaszcza miłośnicy popołudniowych drzemek.

Chcąc kupić fotel bujany, warto kierować się przede wszystkim jego wygodą oraz upewnić się, że mamy w mieszkaniu wystarczającą ilość miejsca. W kwestii stylu, należy rozważyć wybór między tradycją (np. siedzisko i oparcie z rafii, drewno o ciepłym odcieniu), a nowoczesnością (np. siedzisko i oparcie wykończone skórą ekologiczną, ciemne drewno). Fotele tradycyjne będą pasować do wnętrz rustykalnych, vintage i eklektycznych, a nowoczesne – do aranżacji w stylu modern.

W ofercie marki CALVIANO znajdziesz nowoczesne i klasyczne fotele bujane z giętego drewna – już od 239 zł.